Elektroliza

Przy pomocy urządzenia do  elektrolizy można bezpiecznie usunąć zmiany skórne – włókniaki (pypcie – w potocznej nazwie ) , które są widoczne na fotografii. Metoda jest skuteczna, nie pozostawia blizn, aparat ma bardzo małe pole rażenia, efekt widoczny natychmiast po usunięciu. Po moim usunięciu zmiany nie odrastają.

Tą samą metodą usuwam popękane  naczynka krwionośne na twarzy, na ciele, pojedyncze, naczyniaki gwiaździste, rubinowe. Naczynka krwionośne – teleangiektazje.

Naczynko przed i po usunięciu.

brodawki łojotokowe

Tą samą metodą usuwam brodawki zwykłe, brodawki łojotokowe i wirusowe.

zmiana wirusowa

Brodawki wirusowe trzeba usuwać natychmiast gdyż rozsiewają się i zakażamy innych ludzi.

Rozsiane kurzajki na dużym palcu stopy

Kurzajki usuwam tą metodą także.  Na zdjęciu brodawki zwykłe czyli  kurzajki.

Mając coś podobnego na skórze , przyjdź a powiem Ci jak się tego pozbyć.

    Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia). Nawet depilacja laserowa nie daje takich wyników.  Elektroliza polega na tym, że
 prąd elektryczny jest emitowany z bardzo cienkiej elektrody w kształcie igły  do każdego mieszka włosowego, aby zniszczyć jego korzeń.

Włosy rosną w różnych fazach: wzrostu, spoczynku i wydalania. Ponieważ wszystkie włosy nie wyrastają w tym samym momencie, potrzebnych jest wiele zabiegów, aby dostać się do włosów w każdej fazie wzrostu. Czas pomiędzy zabiegami systematycznie się zwiększa.  
 Elektroliza daje lepsze rezultaty w porównaniu do jakiejkolwiek innej metody w usuwaniu włosów  na stałe.
  Z zabiegu mogą korzystać osoby o różnych typach włosów i skóry także jasnych. Osoby, które nie są dobrymi kandydatami do lasera, mogą skorzystać z zabiegu elektrolizy.

Elektroliza to sposób na usunięcie pojedynczych włosków z twarzy lub ciała. Dzisiejsze elektrolizy mają zdolność do niszczenia centrum wzrostu włosów za pomocą energii cieplnej. Wzrost włosów jest uwarunkowany genetycznie i hormonalnie. Również niektóre leki, tymczasowe metody usuwania włosów oraz niektóre choroby mogą pobudzać wzrost włosów. Zwykle, gdy włosy wyrastają w niepożądanych miejscach – u kobiety górna warga lub broda, a także okolice bikini – może być wtedy brana pod uwagę elektroliza.

Mity na temat elektrolizy

Prawda jest taka, że elektroliza zwykle nie powoduje wielu dolegliwości. Nowoczesne metody elektrolizy zmniejszyły niewygody i mrowienie. Tymczasowe metody usuwania włosów, takie jak depilatory chemiczne (płyny i kremy do depilacji), które są często używane do usuwania owłosienia, mogą powodować o wiele większe podrażnienia skóry niż elektroliza. Produkty te zawierają drażniące substancje chemiczne i mogą być czasochłonne w nanoszeniu na skórę. Mogą również spowodować odbarwienie skóry. Woskowanie jest kolejną tymczasową metodą usuwania włosów . Polecam do woskowania na ciepło zarost z  meszkiem na brodzie , wąsach, całych nóg lub do kolan.